Product was successfully added to your shopping cart.

JACOBS VELVET káva instantná 200g

Rýchly prehľad

Jacobs Velvet
Ponorte sa do bohatej peny kávy Jacobs Velvet a vychutnajte si každý okamih plný ľahkosti a nekonečnej jemnosti. Nechajte sa inšpirovať bohatou zamatovou penou. Okrem peny sa Jacobs Velvet vyznačuje plnou, výraznou a ľahko sladkastou chuťou. Káva je spracovaná špeciálnou metódou sprejovania.
Jacobs Velvet
Značka Jacobs má viac ako 100 rokov starú históriu, ktorú začal Johann Jacobs v nemeckých Brémach. Dodnes predáva svoje produkty po celom svete a podporuje obyčajných ľudí k tomu, aby sa zamysleli nad svojimi snami pri šálke lahodnej kávy.

História značky Jacobs

Začiatky
V roku 1895 si 26-ročný farmársky syn menom Johann Jacobs otvoril v nemeckých Brémach obchod s lahôdkami, okrem iného s kávou, čajom a čokoládou. Netreba zdôrazňovať, že bol úspešný. O pár rokov neskôr bol Johann Jacobs priemyselným podnikateľom a prvým z maloobchodných predajcov kávy, ktorý si vo svojich budovách pražil vlastné kávové zrná. Jedine tak mohol svojim zákazníkom zaručiť stálu kvalitu kávy, ktorá bola pripravená na okamžité použitie.

Z Brém do sveta
V roku 1906 si Johann Jacobs otvoril prvú pražiareň a v roku 1913 prvýkrát zaregistroval značku Jacobs. V 20. rokoch začal ponúkať svoju kávu zásielkovým predajom. Káva Jacobs získala takú obľubu, že v 60. rokoch Johannov syn Walter už prevádzkoval rozvoz kávy s 1 000 vozidiel a pravidelne dodával čerstvo praženú kávu 60 000 maloobchodným predajcom po celom Nemecku. Značka Jacobs sa od 70. rokov začala šíriť po celom svete a po niekoľkých fúziách sa stala súčasťou skupiny Kraft.
O káve
Káva je v skutočnosti ovocie. Má celkom dve odrody, Arabicu a Robustu, a jej kolískou je ďaleká Etiópia.
Na rebríčku komodít, s ktorými sa najčastejšie obchoduje, zaujíma druhé miesto hneď za ropou. Patrí k jednému z najviac konzumovaných nápojov v Európe – prekonáva tým pivo a víno. Ako ale tento aromatický nápoj s bohatou chuťou začal svoje víťazné ťaženie svetom?

Káva bola údajne objavená v horských oblastiach dnešnej Etiópie okolo roku 600 až 800 nášho letopočtu, o čom pekne rozpráva legenda o pastierovi menom Kaldi.

Ten si všimol, že jeho ovce sú hore a čulé celú noc, keď sa napasú určitých čerešňovo čerených bobúľ. Vyskúšal ich sám na sebe. Hneď bol plný energie.

Pastier povedal o svojom objave mníchovi z blízkeho kláštora. Mních rozdrvil niekoľko bobúľ, zalial ich vriacou vodou, a pripravil tak prvú šálku kávy v histórii. Vlastnosti nápoja ho tak udivili, že o káve rozprával ostatným mníchom. Vďaka káve mohli zostať hore a modliť sa celú noc. Z kláštora sa potom znalosť „bohumilého“ nápoja šírila.

Systematicky sa káva začala pestovať až koncom 14. storočia v južnom Jemene. Odtiaľ sa jej obľuba rozšírila po celom Arabskom polostrove, najmä vďaka pravidelným pútiam do Mekky a ďalších stredísk islamského sveta, a stala sa jedným z bežných nápojov islamskej kultúry. So vzostupom Otomanskej ríše stúpala aj jej obľuba a nezastavila sa dodnes.

Do Európy priniesli prvé správy o káve cestovatelia na konci 16. a na začiatku 17. storočia. Obchodníci zaujatí ich rozprávaním privážali kávové bôby do Európy na skúšku v niekoľkých vreciach.

Také množstvo zanedlho nestačilo. Od začiatku 17. storočia sa káva dovážala do Európy vo veľkom. Pitie kávy patrilo v európskych aristokratických kruhoch k vybranému štýlu. Stala sa luxusným tovarom. Aj napriek svojej vysokej cene káva behom 18. storočia zdomácnela aj u strednej triedy.

Zákonný názov potraviny:
Káva rozpustná
Zoznam zložiek (v zostupnom poradí):
Rozpustná káva
Alergény:
Neuvádza sa.
Výživové údaje/jednotka:
Neuvádza sa.
Hmotnosť výrobku/hmotnosť pevného podielu:
200g
Podmienky skladovania, zvláštne podmienky uchovávania alebo podmienky použitia:
Po otvorení starostlivo uzavrite, uschovajte v suchu a chráňte pred teplom.
Krajina pôvodu alebo miesto pôvodu:
Holandsko
Meno alebo obchodný názov a adresa prevádzkovateľa potravinárskeho podniku:
JACOBS DOUWE EGBERTS SK s.r.o.
Pribinova 25
811 09 Bratislava
Návod na použitie:
1-2 lyžičky zaliať horúcou vodou 90°C. 120 šálok.

Dostupnosť: Skladom

4,99 €
  1. Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Napíšte vlastnú recenziu