Product was successfully added to your shopping cart.

PEPO Kominíček 14g, chemický odstraňovač sadzí, 5ks/bal.

Rýchly prehľad

KOMINÍČEK je chemický odstraňovač sadzí z komínov a dymovodov. Používame ho na čistenie komínov aj dymovodov.

Technické informácie: Používajte vždy uzavrené sáčky Kominíčka, obsahujú zodpovedajúcu dávku.

Dávkovanie:

- lokálne vykurovacie telesá, krbové kachle, kotle na etážové vykurovanie
- 1 sáčok - kotle ústredného vykurovania
- 2 sáčky . Väčšiu dávku Kominíčku naraz nedávajte. V prípade potreby (väčší stupeň znečistenia) aplikáciu zopakujte. Kominíček je vhodné aplikovat preventívne.

Aplikácia - Kominíček: Pri dávkování do kachieľ vhoďte sáčok na rozžhavené palivo a kachle uzavrite, aby účinná látka neunikla do okolia. Znížil by sa tak čistiaci účinok a mohlo by dôjsť k uvolneniu nepríjemného dymu prípadne zápachu do miestnosti.

Bezpečnost: Manipulácia s Kominíčkom je pri dodržaní pravidiel dávkovania a aplikácie bezpečná.

Princíp čistenia komínu: Podstatou čištenia je katalytická reakcia, pri ktorej dochádza k premene sadzí na kysličník uhličitý. Jedná sa vo svojej podstate o spalovanie bez plameňa pri nižšej teplote, než prebieha klasické horenie. Princíp čistenia prebieha v dvoch fázach, a to hneď pri aplikácii a ďalej pri daľšom používání kachlí sa začnú sadze a decht v spalinovej ceste rozpadávať vplyvom vyschnutia. Účinnosť Kominíčka môže byť znížená pri kúrení mokrým drevom. Pred aplikáciou je nutné, aby palivo v kachliach bolo rozžhavené, ale nehorelo príliš dynamicky. Pokiaľ nie je dostatočný ťah v komíne a topidle, zvýšte ho prihodením triesok, alebo papieru. Pokiaľ dôjde k uvolneniu dymu do miestnosti, zabezpečte okamžité vyvetranie. Balenie Kominíčka obsahuje 5 sáčkov.

Dostupnosť: Skladom

1,95 €
  1. Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Napíšte vlastnú recenziu